Logo

Volám sa Ondrej Synak a som kameraman a fotograf na voľnej nohe. Fotografii sa venujem od svojho detstva a následne som sa rozhodol študovať kameru a fotografiu na VŠMU v Bratislave. Absolvoval som odbor kameramanská tvorba a fotografia, kde som absolvoval aj doktoranské štúdium pod vedením doc. Štefana Komorného s témou Kreatívna práca s obrazom v produkcii a postprodukcii so zameraním na časozbery.

V roku 2011 sme spolu s kurátorom Ferom Kolářom z nitrianskej Trafačky zrealizovali výstavu mojich fotografií portrétov. V roku 2012 som s agentúrou Respect APP získal ocenenie Zlatý klinec za plagáty k festivalu Áčko - Áčkoví filmári - kategória hodnotenia B3.

Výrazná zmena v mojej tvorbe prišla v roku 2013, odkedy som naštartoval projekt casozbery.sk, ktorý sa venuje profesionálnej tvorbe dlhodobých a krátkodobých časozberov. Postupom času sme si vyvinuli na realizáciu dlhodobých časozberov vlastné technológie. Overili ich niekoľkoročné projekty ako je napríklad časozber z výstavby Nivy Centra - snímaný 54 mesiacov, alebo snímanie výstavby diaľnice D1 - úsek Ovčiarsko - zachytávaný 4 roky a 5 mesiacov.

Klienti: CCL, Accenture, Artichoke, BMC Nitra, Bratislavské Bábkové Divadlo, BSH, Časopis ARCH, Časopis H.O.M.E., Divadlo Aréna, Divadlo LAB, Dynex, Echo, FlickFarm, Freitag and Bernt, Google - slovenské zastúpenie, Gorenje beach volley cup, HEX, IAC, IBM Slovakia, J.A.M. Film 1999, J.M.B. Production, Jelšovské noviny, JOPA, Kultúrno-spoločenský mesačník Nitra, Leopard Production, Mária Čírová, Mesto Nitra, Nitrianska organizácia cestovného ruchu, Nitrianske noviny, Nový čas, Ové pictures, PigTech, Puzzle production, Respect APP, Reštaurácia Friends Nitra, Róbert Bartolen, RTVS, Stilago, Synchem, TOX Production, Trigon Production, Wasabi Sushi Bar, Nunez NFE, Paprika Studios, Kreatívna Dvojica, Istropolitana Ogilvy, YIT, Lucron., Studio Moderna, 2Create, Ismont, HB Reavis, NIVY, Aupark Bratislava, Fitshaker, QEX, Saint-Gobain Slovensko, Vision Film, Fermo, Jungheinrich Slovakia, MSM Group, Váš Lekár, Zmatek Studio, Národná Banka Slovenska, Northfinder, Dr. Max, Risoto, Effectivity, Tesco Mobile CZ, Niké, Preto Žilina, Tesco a ďalší.